רפואה טבעית - אנמיה
Facebook
המערך הטיפולי הכולל בקליניקה  מציע  פתרון מעשי בטפול טבעי למחלות כרוניות במערכת העיכול וחילוף החמרים, סטרס ממושך,הפרעות במערכת ההורמונאלית . ​שלוש מערכות הקשורות אחת לשניה, ומשפיעות אחת על רעותה בקשר גומלין הדוק.

שלום לך ,


שמי גילה, שנים רבות עסקתי בשאלת הסבל ובעיקר איך למנוע אותו.
מקור הסבל בחוסר איזון נפשי ופיזי והוא משפיע על מערכות רבות בגוף ובנפש. הסבל מחבר לנקודה הפנימית בתוכך.  כדי לצאת ממעגל הקסמים ולנהל משבר בריאותי פיזי ו/או רגשי המשיב לגוף את האיזון הפנימי , הדרך היא להתחבר תחילה לחכמת הגוף ולעשות להבראתו בכלים מתאימים.
 
רק ברפואה הטבעית שהיא בעצם רפואה שלמה (הוליסטית) - מצאתי תשובות לעצמי, למשפחתי ולמטופליי...
אני בטוחה שגם עבורך הפתרון לשיפור איכות החיים, לשמחה ולשלמות גופנית ונפשית נמצא - יחד בעבודה משותפת שלי איתך.  ברור לך שיש לך בעיה בריאותית כרונית, הסבל נמשך כבר הרבה זמן. כאבים, נדודי שינה, עייפות , תחושת חוסר אנרגיה ושינויים במצבי רוח.  הרגשה כללית שמשהו בגוף שלך יצא מאיזון. כבר היית אצל כמה רופאים וטרם פתרת את הבעיה. מיצית את זה והגעת למסקנה שהגיע הזמן לשינוי. 
 
הגיע הזמן לקחת את הטיפול בעצמך צעד קדימה ולהשקיע בתהליך שישיב את האיזון לחייך. 
מזמינה אותך לתהליך טיפול יסודי ומעשי באמצעות הרפואה הטבעית, המחזקת את המשאבים הגופניים והנפשיים ומדריכה אותך לאורח חיים בריא ולתחושה מאוזנת וטובה.  כאן תוכלי לקרוא להתרשם מהאפשרויות ולתאם פגישת אבחון - בה נמצא את המקור האמיתי לקושי,
וממלא את הכלים הנכונים לטיפול עבורך,שיינתנו על ידי או ע"י מטפלים אחרים אצלי בקליניקה - טיפול נטורופתי ורפואה טבעית בכפר סבא.

 טופס לקביעת פגישה 

דף הבית >> אנמיה
 
סיבות לאנמיה
דימום מוגבר עקב אירוע פתאומי כתאונה,לידה,קרע בכלי דם, מחלה כרונית- דימומים וגידולים באיברים פנימיים/תפקוד לקוי של טסיות.
ייצור מופחת של תאי דם אדומים עקב השפעת מחלות שונות על מצבי חסר באחד הרכיבים הבאים - ברזל/ויטמין B12/חומצה פולית/ ויטמין C /היפוכלורידיה (חוסר בחומצה מלחית היורדת עם הגיל/עקב שימוש בסותרי חומצה) המשפיעה על אי ספיגת מינרלים ביניהם- ברזל וחומצה פולית. הרס מוגבר של תאים אדומים עקב נזק מכני לכלי הדם/מחלות שונות כ-G6PD / תלסמיה/ טחול מוגדל/תגובה אוטואימונית לתאי הדם האדומים/שימוש בתרופות לחולי סרטן.
 
 
סוגי אנמיות
אנמיה עקב חוסר ברזל - Iron Deficiency Anemia איבוד ברזל עקב דימום או חסר תזונתי הנובע מספיגה לקויה של ברזל/דיאטות
אנמיה ממארת - Pernicious Anemia עקב מחסור בוויטמין - B12, ייתכן בשל כשל בייצור IF ("הגורם האינטרינזי"- אנזים המיוצר בקיבה הנקשר לוויטמין ומאפשר הובלתו וספיגתו במעי הדק).
אנמיה מגלובלסטית - Megaloblastic Anemia - חוסר B12 /חומצה פולית שאופיינית להם תאי דם גדולים.
אנמיה חרמשית - Sickle Cell Anemia פגם גנטי מולד ביצירת ההמוגלובין, תאי הדם מקבלים צורת חרמש ומופרשים ממערכת הדם.
אנמיה ים תיכונית-Mediterranean Anemia. 
טלסמיה - Thalassemia פגם גנטי מולד ביצירת ההמוגלובין גורם לטחול מוגדל ואי תקינות של מח העצם. 
 
תסמינים כלליים
עייפות, נטייה להתעלף, קוצר נשימה, קשיי למידה, החלשת מערכת החיסון,טמפרטורת גוף נמוכה, תפוקה נמוכה של הורמון בלוטת התריס, דלקת בלשון, סדקים בזויות הפה וציפורניים, ציפורניים מתעוות כקונכיות, נשירת שיער, דכדוך, חיוורון ,ראיה מטושטשת, בחילות, כאבי עצמות, עקעקת (חוסר ברזל שעלול לגרום לתשוקה לאכילת חומרים שאינם מזון). 
 

הטיפול הרפואי המקובל
הטיפול יכלול בהתאמה לחומרת המצב ולסיבת הליקוי -הקלת התסמינים / השלמת עירויי דם / תוספי ברזל / B12 . במצבי חירום קיצוניים טיפול רפואי באשפוז.
הטיפול הטבעי באנמיה
 
אנמיה צריכה להיבחן בהקשר למינם/ גילם ותסמיניהם של הלוקים בה. הטיפול יכלול תשאול מקיף להבנת הגורמים ובירור- האם יש סבירות למחלה תורשתית.
כאשר היא מתגלה בבדיקות אצל אנשים מבוגרים – תבחן הסבירות לדימומים במערכת העיכול/טחורים/כיבים פפטיים. 
כאשר המדובר בנשים בגיל הפוריות יש לשלול דימום יתר במחזור/פתולוגיות הגורמות לדימומים במערכת הרבייה/בחורות צעירות שלילת דיאטות וירידה קיצונית במשקל. 
 
הטיפול יתמקד ב -
  • איתור וטיפול ישיר בגורמי האנמיה, כשהגורם אינו תלוי ליקוי של מחלה גנטית. 
  • התאמת תפריט מתאים לפי סוג האנמיה כגון - תפריט עשיר בירקות ירוקים-העשירים בכלורופיל טבעי, הוספת מזונות עתירי מינרלים וויטמינים ו"בוני דם".
  • הימנעות ממזונות המעכבים ספיגת מינרלים. 
  • התאמת צמחי מרפא המגבירים הפרשת מיצי עיכול לספיגה טובה יותר של אבות המזון.
  • שילוב צמחים בעלי תכולת ויטמינים ומינרלים לטיפול בחוסר הדם דוגמת הסרפד.
  • בחינת המלצה על תוספי תזונה להשלמת החוסרים הספציפיים - ברזל/B12/ ויטמין C/ ויטמין E. 
אנמיה
מצב בו רמת ההמוגלובין (חלבון נושא חמצן) או מספר תאי הדם האדומים נמוכים מן הנורמה.

מאפיינים
כאשר קיימת רמה נמוכה של סך כדוריות הדם האדומות או המוגלובין (החלק שמכיל את הברזל) /נפח הדם/גודל או צורה לא תקינה של כדוריות הדם האדומות בבדיקת דם. תפקידן העיקרי של כדוריות הדם האדומות (RBC) להוביל חמצן מהריאות אל רקמות הגוף בתמורה לדו תחמוצת הפחמן. הסימפטומים של חוסר דם מצביעים על אספקה לקויה של חמצן לרקמות והצטברות דו תחמוצת הפחמן, וכתוצאה מכך מתפתחים תסמינים המעידים על חוסר דם.


תסמינים נוספים:
עייפות, קוצר נשימה, דלקת בלשון, סדקים בזויות הפה וציפורניים, ציפורניים מתעוות כקונכיות, נשירת שיער, דכדוך, חיוורון... 
 
 
 
*אין המידע באתר זה מהווה תחליף לקבלת טיפול והתייעצות מקצועית למטרת הטיפול במקרה הפרטי.

טיפול טבעי יעיל יכול לתת מענה לבעיותייך !

סובלת מדימומים כבדים במחזור?
נשירת שיער מוגברת....
בדיקות הדם מצביעות על המוגלובין נמוך?

טיפול באנמיה  לנשים