רפואה טבעית - דלקת גרון
Facebook
המערך הטיפולי הכולל בקליניקה  מציע  פתרון מעשי בטפול טבעי למחלות כרוניות במערכת העיכול וחילוף החמרים, סטרס ממושך,הפרעות במערכת ההורמונאלית . ​שלוש מערכות הקשורות אחת לשניה, ומשפיעות אחת על רעותה בקשר גומלין הדוק.

שלום לך ,


שמי גילה, שנים רבות עסקתי בשאלת הסבל ובעיקר איך למנוע אותו.
מקור הסבל בחוסר איזון נפשי ופיזי והוא משפיע על מערכות רבות בגוף ובנפש. הסבל מחבר לנקודה הפנימית בתוכך.  כדי לצאת ממעגל הקסמים ולנהל משבר בריאותי פיזי ו/או רגשי המשיב לגוף את האיזון הפנימי , הדרך היא להתחבר תחילה לחכמת הגוף ולעשות להבראתו בכלים מתאימים.
 
רק ברפואה הטבעית שהיא בעצם רפואה שלמה (הוליסטית) - מצאתי תשובות לעצמי, למשפחתי ולמטופליי...
אני בטוחה שגם עבורך הפתרון לשיפור איכות החיים, לשמחה ולשלמות גופנית ונפשית נמצא - יחד בעבודה משותפת שלי איתך.  ברור לך שיש לך בעיה בריאותית כרונית, הסבל נמשך כבר הרבה זמן. כאבים, נדודי שינה, עייפות , תחושת חוסר אנרגיה ושינויים במצבי רוח.  הרגשה כללית שמשהו בגוף שלך יצא מאיזון. כבר היית אצל כמה רופאים וטרם פתרת את הבעיה. מיצית את זה והגעת למסקנה שהגיע הזמן לשינוי. 
 
הגיע הזמן לקחת את הטיפול בעצמך צעד קדימה ולהשקיע בתהליך שישיב את האיזון לחייך. 
מזמינה אותך לתהליך טיפול יסודי ומעשי באמצעות הרפואה הטבעית, המחזקת את המשאבים הגופניים והנפשיים ומדריכה אותך לאורח חיים בריא ולתחושה מאוזנת וטובה.  כאן תוכלי לקרוא להתרשם מהאפשרויות ולתאם פגישת אבחון - בה נמצא את המקור האמיתי לקושי,
וממלא את הכלים הנכונים לטיפול עבורך,שיינתנו על ידי או ע"י מטפלים אחרים אצלי בקליניקה - טיפול נטורופתי ורפואה טבעית בכפר סבא.

 טופס לקביעת פגישה 

דף הבית >> דלקת גרון
 
דלקות גרון (inflammation - larynx ) נחלקות לשני סוגים:

1. דלקת גרון חיידקית - נגרמת בעיקר על ידי חיידקי סטרפטוקוקוס.
2. דלקת גרון ויראלית - נגרמת ע"י מיקרואורגניזם החודר אל תוך תא הגרעין משתלט ומתרבה בתוכו.

תסמינים נפוצים: הרגשה כללית רעה, כאבי גרון וקושי בבליעה, נזלת, צרידות, כאבי ראש, אודם בגרון,נפיחות בלוטות לימפה, חום גבוה. נקודות או קרום לבן על פני השקדים .

תסמינים נוספים ודרכי הטיפול:

גורמים לדלקת
דלקת גרון עלולה להיגרם מסיבות שונות כזיהום נגיפי/ויראלי: חיידקים/וירוסים/טפילים/חד תאיים ונבגים הפולשים לגוף כאשר מערכת החיסון נחלשת. האבחנה בין דלקת גרון חיידקית לנגיפית דומים מאד וקשה מאד לאבחן. ניתן להבחין בין חיידקים לוירוסים ע"י ספירת דם. יש הבדלים קטנים בין דלקות גרון.משטח גרון היא הבדיקה שנועדה לזהות חיידקי סטראפטוקוקוס.
יש שני סוגים של בדיקה: תרבית לוע שבה זיהוי החיידק נעשה לאחר 24 -72 שעות. משטח מהיר - שיטה לזיהוי מהיר של החיידק, פחות רגישה מתרבית לוע. הבדיקות נעשות דרך הרופא המטפל.

דלקת גרון חיידקית - נגרמת בעיקר על ידי חיידקי סטרפטוקוקוס, המייצר כימיקלים המנסים לשתק את המערכת החיסונית. הרעלים שהם מייצרים ממשיכים לגרום נזק גם לאחר שהחיידקים הושמדו, מערכת חיסון טובה יכולה להתמודד עמם בכוחות עצמה.

דלקת גרון ויראלית - נגרמת ע"י מיקרואורגניזם החודר אל תוך תא הגרעין משתלט ומתרבה בתוכו, מחלות אלה הנגרמות ע"י וירוסים מהידבקות . אין טיפול אנטיביוטי/תרופתי להשמדת וירוסים הגורמים לדלקות אלה, והמאבק לחיסולם מופקד בידי מערכת החיסון בגוף.

תסמינים
במקרה של זיהום חיידקי יש תחושת חולי כללי כאב גרון, גרון אדום, שקדים נפוחים, קשרי למפה בצוואר שעלולים להיות מוגדלים ורגישים, צמרמורת, כאב ראש,בחילה הקאה ופעימות לב מוגברות.

הטיפול המקובל
בדלקת גרון חיידקית - נטילת משלב של תרופות אנטיביוטיות - אין בנמצא תכשיר אנטיביוטי אחד לכל הזנים האנטרוקוקיים,
לטיפול בתסמינים הנלווים -חום וכאבים חולשה.. ההמלצה היא -נטילת תרופות משככות כאב.
בדלקת גרון ויראלית - יינתן טיפול לשיכוך התסמינים והנחיות למנוחה ושתייה.

 
הטיפול הטבעי
במקרה של דלקות כרוניות –
  • שלילת אלרגיות למזונות מסוימים. יש לשלול נטייה לדלקות חוזרות ובכל מצב להימנע ממזונות מגבירי דלקת דוגמת: סוכרים - רמת סוכר גבוהה בדם עלולה להעצים את הדלקת,חומצות שומן מסוג אומגה 6 בכמות לא מאוזנת מעודדות את הגוף לייצר חומרים כימיים מאיצי דלקת כמו פרוסטגלנדין E2 .
  • יומלץ על נטילת חיידקים פרוביוטים.
מתן צמחי מרפא-   
בעלי השפעה אפקטיבית לטיפול בזיהומים ודלקות במערכת הנשימה העליונה ולהקלת כאבי גרון  
 
  • אימונוסטימולנטים (מאתני מערכת החיסון) בהיותם מכילים נוגדי חמצון,
  • חלקם ירקות חיים אכילים במרקים/סלטים כמו השום/ חזרת/ זעתר.
  • מתן צמחים אנטי ויראליים, אנטי פטרייתיים.
  • צמחים אנטי ספטיים בשילוב הטיפול המקומי באמצעות גרגור.
  • צמחים אנטי אינפלמטוריים(-נוגדי דלקת) כטימין.
  • צמחים בעלי תכולת מוצילג גבוהה לסיכוך הריריות בגרון וכיוח אפשרי בשתיית תה .
     
כואב לך? סובלת/ת מכאב גרון  ודלקות כרוניות?
השאר/י את פרטיך ונחזור אליך.
*אין המידע באתר זה מהווה תחליף לקבל​ת טיפול והתייעצות מקצועית למטרת הטיפול במקרה הפרטי