רפואה טבעית - לעצור את נשירת השער
Facebook
המערך הטיפולי הכולל בקליניקה  מציע  פתרון מעשי בטפול טבעי למחלות כרוניות במערכת העיכול וחילוף החמרים, סטרס ממושך,הפרעות במערכת ההורמונאלית . ​שלוש מערכות הקשורות אחת לשניה, ומשפיעות אחת על רעותה בקשר גומלין הדוק.

שלום לך ,


שמי גילה, שנים רבות עסקתי בשאלת הסבל ובעיקר איך למנוע אותו.
מקור הסבל בחוסר איזון נפשי ופיזי והוא משפיע על מערכות רבות בגוף ובנפש. הסבל מחבר לנקודה הפנימית בתוכך.  כדי לצאת ממעגל הקסמים ולנהל משבר בריאותי פיזי ו/או רגשי המשיב לגוף את האיזון הפנימי , הדרך היא להתחבר תחילה לחכמת הגוף ולעשות להבראתו בכלים מתאימים.
 
רק ברפואה הטבעית שהיא בעצם רפואה שלמה (הוליסטית) - מצאתי תשובות לעצמי, למשפחתי ולמטופליי...
אני בטוחה שגם עבורך הפתרון לשיפור איכות החיים, לשמחה ולשלמות גופנית ונפשית נמצא - יחד בעבודה משותפת שלי איתך.  ברור לך שיש לך בעיה בריאותית כרונית, הסבל נמשך כבר הרבה זמן. כאבים, נדודי שינה, עייפות , תחושת חוסר אנרגיה ושינויים במצבי רוח.  הרגשה כללית שמשהו בגוף שלך יצא מאיזון. כבר היית אצל כמה רופאים וטרם פתרת את הבעיה. מיצית את זה והגעת למסקנה שהגיע הזמן לשינוי. 
 
הגיע הזמן לקחת את הטיפול בעצמך צעד קדימה ולהשקיע בתהליך שישיב את האיזון לחייך. 
מזמינה אותך לתהליך טיפול יסודי ומעשי באמצעות הרפואה הטבעית, המחזקת את המשאבים הגופניים והנפשיים ומדריכה אותך לאורח חיים בריא ולתחושה מאוזנת וטובה.  כאן תוכלי לקרוא להתרשם מהאפשרויות ולתאם פגישת אבחון - בה נמצא את המקור האמיתי לקושי,
וממלא את הכלים הנכונים לטיפול עבורך,שיינתנו על ידי או ע"י מטפלים אחרים אצלי בקליניקה - טיפול נטורופתי ורפואה טבעית בכפר סבא.

 טופס לקביעת פגישה 

לקביעת תור צרי קשר  

מדוע הטיפול בנשירת שיער הוא תלוי מגדר?

בקרב גברים הסיבות לנשירת שיער תלויות: גנטיקה,הורמונים,זרימת דם ותזונה. טסטוסטרון – הורמון המין הגברי והורמוני הסטרס מיוצרים מאותו חומר גולמי,לכן תקופות של מתח נפשי ממושך וכרוני עלולות לשבש את האיזון ולעודד נשירת שיער. חשוב לאזן את התזונה, ולשפר התמודדות עם סטרס ולשפר את איכות החיים והבריאות, אך באשר לשיער – לא אשת בשורה אני,  ובמידה שהסיבה הדומיננטית היא- גנטיקה, הווה אומר- אצל גברים , אם קיימת הקרחה מוקדמת של קרובי משפחה מדרגה ראשונה, המעידה על מגמה טבעית של הגוף - קשה יהיה לבלום אותה ולהפוך את המגמה.

בקרב נשים - אלמנט 
המתח הנפשי משפיע ודומיננטי מאוד, על כן חשוב לתת מענה לפן הרגשי במקביל לפן הפיסי.
נשירת השיער קשורה אצלכן 
במצב הורמונאלי,איבוד ברזל וויטמיני B  וכן קיימת שכיחות גבוהה יותר למצב של תת פעילות בבלוטת התריס לעומת הגברים , אצלכן  יש סיכוי לשינוי מגמה לטובה ומצב זמני של נשירת שיער- יכול להיות הפיך. הערכה ספציפית להצלחת הטיפול, תלויה אמנם בסיבת הנשירה- וניתן להמליץ על טיפול בכל מקרה לגופו, אולם בשורה זו - שאכן תיתכן הטבה משמעותית שתביא לצמיחה מחודשת של שיער – ייחודית בעיקר לנשים.
לכן הפעם תשובתי ממוקדת  בעיקר אליכן- נשים יקרות.

למה זה קורה לי - לאחרונה  נושר לי השיער ומתחילות להיות קרחות?

אם מסיבה כלשהי התחלת דיאטה או עברת אירוע אחר בעל חשיבות, כמו – לידה, 
מתח נפשי - סטרס גבוה, טראומה  ובהנחה שלא מדובר בהקרחה עקב צלקת של כוויה חמורה, אלא שינויים חדים בשגרת החיים, גם שינויים שנתפסים כחיוביים - כמו מעבר דירה,עזיבת מקום עבודה,שינוי מצב משפחתי וכיוצ"ב שחווית לאחרונה, בהחלט תיתכן השפעה, אמנם ישנו מרכיב גנטי, וישנם סוגי שיער שונים, ישנן נשים שהשיער לכתחילה שופע ומלא - ואחרות שהוא דק ודליל , לפי הגנטיקה של כל אחת, אולם המרכיב הגנטי אינו הגורם היחידי- אליו מתווספת תחזוקה שוטפת של הגוף.
 
​איך אוכל להיעזר 
בנטורופתיה והאם ניתן להביא לצמיחה מחודשת של השיער
?

השיער כחלק מהגוף- ניזון ממרכיבים חיוניים המסופקים לו ומזינים אותו, אם שיערך חסר ברק/ נושר לא חיוני מבחינת מראהו, ייתכן מאוד שהדבר כרוך במחסור במרכיבים חשובים לשמירת בריאותו– ויטמינים ו/או מינראלים ו/או שמנים חיוניים. שמנים חיוניים שמקורם ב- דגים, זרעים ואגוזים, גרעיני דלעת, וכמות נאותה של חלבון בתזונה מאוזנת שיכולה לכלול – בשר, עוף,הודו,דגים, מוצרי סויה, ביצים, דגנים מלאים כמו שיבולת שועל –עשירים באבץ, וויטמיני B וברזל הנחוצים לבריאות השיער.
מעבר לכך- רצוי לבדוק שאינך סובלת מבעיות בריאותיות 
כאנמיה הנובעת מחוסר B12/ברזל, תת פעילות של בלוטת התריס, מחלת מעיים המשפיעה על איכות ספיגת אבות המזון, וכן שלילת אלרגיה למזונות.... 
נשים וגברים - חשוב לזכור ! 
יש קשר ישיר בין המצב הרגשי לנשירת השיער. לא לשכוח, שאיכות צמיחת השיער ניזונה מהרכב המזון, לכן, צריך לשמור גם על תפריט מאוזן ומותאם לצרכי לגופך.
 
האם יש 
פורמולת צמחי מרפא שאוכל לעשות בהן שימוש?

ישנם הרכבים שונים יעילים לטיפול בנשירת שיער ורקיחת פורמולת צמחי מרפא מותאמת לך ע"י הרבליסטית קלינית  (מומחית ברפואת צמחים) עשויה  לתת מענה משלים יעיל מאוד לטיפול הכולל, ובמקרים רבים ניתן לראות שינוי לטובה תוך פרק זמן קצר. כמובן, שיש להתאים השלמת חוסרים תזונתיים בהתייחס לסיפור האישי  בטיפול מקצועי תומך וכולל  המותאם למצב הבריאותי והכללי שלך. 

 איך מושפעת נשירת השיער מתזונה, דיאטה, נסיבות חיים ומצב נפשי?

הטיפול מיועד לנשים, 
נשירת שיער היא בעיה נפוצה עבור נשים רבות, ולעתים קרובות היא עלולה להיות מעיקה מאוד .
אבחון הגורם לנשירת שיער הוא קריטי על מנת לקבוע את גישת הטיפול הנכונה. טיפולים נטורופתיים כגון טיפולים תזונתיים וצמחי מרפא יכולים להיות יעילים ביותר עבור סוגים מסוימים של נשירת שיער. 

הגישה ההוליסטית לטיפול בנשירת שיער - בקרב נשים,  נסמכת  על תשאול מקיף ובחינת בדיקות הדם נוכל לקבוע את הסיבה לנשירת שיער וליצור תוכנית טיפול פרטנית לשיקום צמיחת שיער. תוכניות הטיפול הנטורופתיות שלנו מותאמות לכל אשה ולרוב כוללות המלצות לשינויים בתזונה ובאורח החיים, תרופות צמחיות תוספי תזונה למקרה הפרטי.

חשוב לנשירת שיער עלולה לגרום למצוקה רגשית משמעותית ולכן ניתן משקל בטיפול ההוליסטי להיבטים רגשיים ולהתמודדות יעילה עם מתחים . המטרה היא להחזיר את הביטחון העצמי וליצור תוכנית טיפול מתאימה.