רפואה טבעית - נשירת שיער
Facebook
המערך הטיפולי הכולל בקליניקה  מציע  פתרון מעשי בטפול טבעי למחלות כרוניות במערכת העיכול וחילוף החמרים, סטרס ממושך,הפרעות במערכת ההורמונאלית . ​שלוש מערכות הקשורות אחת לשניה, ומשפיעות אחת על רעותה בקשר גומלין הדוק.

שלום לך ,


שמי גילה, שנים רבות עסקתי בשאלת הסבל ובעיקר איך למנוע אותו.
מקור הסבל בחוסר איזון נפשי ופיזי והוא משפיע על מערכות רבות בגוף ובנפש. הסבל מחבר לנקודה הפנימית בתוכך.  כדי לצאת ממעגל הקסמים ולנהל משבר בריאותי פיזי ו/או רגשי המשיב לגוף את האיזון הפנימי , הדרך היא להתחבר תחילה לחכמת הגוף ולעשות להבראתו בכלים מתאימים.
 
רק ברפואה הטבעית שהיא בעצם רפואה שלמה (הוליסטית) - מצאתי תשובות לעצמי, למשפחתי ולמטופליי...
אני בטוחה שגם עבורך הפתרון לשיפור איכות החיים, לשמחה ולשלמות גופנית ונפשית נמצא - יחד בעבודה משותפת שלי איתך.  ברור לך שיש לך בעיה בריאותית כרונית, הסבל נמשך כבר הרבה זמן. כאבים, נדודי שינה, עייפות , תחושת חוסר אנרגיה ושינויים במצבי רוח.  הרגשה כללית שמשהו בגוף שלך יצא מאיזון. כבר היית אצל כמה רופאים וטרם פתרת את הבעיה. מיצית את זה והגעת למסקנה שהגיע הזמן לשינוי. 
 
הגיע הזמן לקחת את הטיפול בעצמך צעד קדימה ולהשקיע בתהליך שישיב את האיזון לחייך. 
מזמינה אותך לתהליך טיפול יסודי ומעשי באמצעות הרפואה הטבעית, המחזקת את המשאבים הגופניים והנפשיים ומדריכה אותך לאורח חיים בריא ולתחושה מאוזנת וטובה.  כאן תוכלי לקרוא להתרשם מהאפשרויות ולתאם פגישת אבחון - בה נמצא את המקור האמיתי לקושי,
וממלא את הכלים הנכונים לטיפול עבורך,שיינתנו על ידי או ע"י מטפלים אחרים אצלי בקליניקה - טיפול נטורופתי ורפואה טבעית בכפר סבא.

 טופס לקביעת פגישה 

דף הבית >> נשירת שיער
 

תסמינים
נשירת שיער בדפוס גברי - נפוצה בקרב גברים ותלויה בהורמונים זכריים (אנדרוגיניים). התקרחות זו היא לרב גנטית-משפחתית ואיבוד השיער מתחיל בצדדים ליד המצח ועד להתקרחות מלאה.

 
נשירת שיער בדפוס נשי - הגורמת לשיער להיות דליל ודקיק בקדמת הראש, יש וההתקרחות תהיה אזורית (Alopecia areata) דבר הנובע מהפרעה אוטואימונית - כאשר מערכת החיסון מזהה בטעות את מערכות/רקמות הגוף כפולש זר ותוקפת אותן. המצב אופייני גם לאחר טראומה או בעת סטרס גבוה. מחקרים מעידים כי הפרשה מוגברת של הורמון הלחץ (CRF) מאיץ הקרחת שיער. נשירת שיער אופיינית עקב שינויים הורמונאליים לאחר לידה ולאחר גיל המעבר. האצה בנשירת שיער עלולה להיות תוצאת הלוואי של דיאטות קיצוניות ולא מאוזנות. סיבות אחרות הן תת ספיגה של ויטמינים ומינראלים במחלות מערכת העיכול, אנמיה ומחסור בויטמינים ומינראלים דוגמת ברזל/ ויטמיני B, מחלות עור מסוימות וטיפול לא מתאים בעיצוב השיער כסירוקו ואסיפתו לקוקו - דבר המחליש את זקיקי השערות ועלול לגרום לנשירתם.
 
מושגים נוספים הקשורים בהקרחה:
התקרחות רעלנית- עלולה להיגרם עקב שימוש בתרופות מסוימות כתליום, ויטמין A. במצבים רבים אובדן השיער הוא זמני ולאחר טיפול בגורם מחולל הנשירה - מתחדשת צמיחת השיער.
התקרחות צלקתית - איבוד שיער באזורים שניצטלקו כתוצאה מכוויות | פציעות | מחלות מערכתיות, פחות שכיח,אך ייתכן בזאבת אדמנתית | זיהומים של פטריות | סרקואידוזיס | שחפת.
 
 
 
טיפול רפואי מקובל
כולל איבחון סוג ההתקרחות בביופסיה לוודא שזקיקי השיער תקינים.
במצב של הצטלקות - אין סיכוי לצמיחת שיער. הטיפול המומלץ במצבים האחרים יכול לכלול- השתלת שיער ותרופות כמינוקסידיל להגברת קצב צמיחת השיער, זריקות של קורטיקוסטרואידים להתקרחות אזורית כמו גם גרימת תגובה אלרגית קלה לעודד צמיחת השיער.
 
נשירת שיער | התקרחות
 
נשירת שיער מוגדרת כהידלדלות צמיחת השיער עד כדי הקרחה באזורים שונים כאשר שיער חדש בריא ונורמאלי אינו צומח במקומו. מצב של התקרחות עלול לנבוע מגורמים גנטיים
(-בעיקר בקרב גברים), ולגבי שני המינים בא לידי ביטוי בעת הזדקנות, מחלות עור,תרופות לטיפול במחלת הסרטן, תת פעילות של בלוטת התריס ועוד...
 
*אין המידע באתר זה מהווה תחליף לקבלת טיפול והתייעצות מקצועית למטרת הטיפול במקרה הפרטי.
הטיפול הטבעי בנשירת שיער

איבחון מצב בריאותי כללי של המטופלת וטיפול בגורמים הפיזיים והרגשיים במקביל.
בהתאם למצבה האישי של המטופלת ולסיבת הליקוי - דיאטה, חוסר איזון אנדוקריני,לאחר לידה, טראומה,... וכדי לאפשר טיפול מועיל נדרש איזון במצב הפיסי- במידה  ויש עייפות / נדודי שינה / חולשה / דיכאון..,יינתן טיפול בבעיות אלה תחילה, וזאת על מנת לשפר את יכולת ההתמודדות גם כאשר האבחון מצביע על צורך בחיזוק הגורם הרגשי.

הטיפול כולל -
איזון חסרים תזונתיים באמצעות תפריט תואם
שילוב תוספי תזונה- במידת הצורך- לאחר בחינת בדיקות הדם.
מתן צמחי מרפא אדפתוגניים - מאתנים| מאזנים| רלקסנטיים-מרגיעים|מניעים ומשפרי זרימת דם - ורקיחתם כפורמולה- בשילוב ובמינון  מותאם אישית למכלול הבעיות הרפואיות - פורמולה כזו עשויה לכלול צמחים דוגמת - אנג'ליקה סינית, סרפד,פוליגונום ועוד...
דיקור סיני אף הוא אופציה משלימה לרפואת הצמחים  והוא יעיל בהנעה ובהעצמה של הדם.
במידה ונשירת השיער היא על רקע רגשי יינתן טיפול תומך לחיזוק הכוחות הפנימיים בעבודת מודעות  במטרה לשפר את המצב הרגשי ולהביא לאיזון הגוף הפיסי במקביל.