רפואה טבעית - סוד הצבעים והבריאות
Facebook
המערך הטיפולי הכולל בקליניקה  מציע  פתרון מעשי בטפול טבעי למחלות כרוניות במערכת העיכול וחילוף החמרים, סטרס ממושך,הפרעות במערכת ההורמונאלית . ​שלוש מערכות הקשורות אחת לשניה, ומשפיעות אחת על רעותה בקשר גומלין הדוק.

שלום לך ,


שמי גילה, שנים רבות עסקתי בשאלת הסבל ובעיקר איך למנוע אותו.
מקור הסבל בחוסר איזון נפשי ופיזי והוא משפיע על מערכות רבות בגוף ובנפש. הסבל מחבר לנקודה הפנימית בתוכך.  כדי לצאת ממעגל הקסמים ולנהל משבר בריאותי פיזי ו/או רגשי המשיב לגוף את האיזון הפנימי , הדרך היא להתחבר תחילה לחכמת הגוף ולעשות להבראתו בכלים מתאימים.
 
רק ברפואה הטבעית שהיא בעצם רפואה שלמה (הוליסטית) - מצאתי תשובות לעצמי, למשפחתי ולמטופליי...
אני בטוחה שגם עבורך הפתרון לשיפור איכות החיים, לשמחה ולשלמות גופנית ונפשית נמצא - יחד בעבודה משותפת שלי איתך.  ברור לך שיש לך בעיה בריאותית כרונית, הסבל נמשך כבר הרבה זמן. כאבים, נדודי שינה, עייפות , תחושת חוסר אנרגיה ושינויים במצבי רוח.  הרגשה כללית שמשהו בגוף שלך יצא מאיזון. כבר היית אצל כמה רופאים וטרם פתרת את הבעיה. מיצית את זה והגעת למסקנה שהגיע הזמן לשינוי. 
 
הגיע הזמן לקחת את הטיפול בעצמך צעד קדימה ולהשקיע בתהליך שישיב את האיזון לחייך. 
מזמינה אותך לתהליך טיפול יסודי ומעשי באמצעות הרפואה הטבעית, המחזקת את המשאבים הגופניים והנפשיים ומדריכה אותך לאורח חיים בריא ולתחושה מאוזנת וטובה.  כאן תוכלי לקרוא להתרשם מהאפשרויות ולתאם פגישת אבחון - בה נמצא את המקור האמיתי לקושי,
וממלא את הכלים הנכונים לטיפול עבורך,שיינתנו על ידי או ע"י מטפלים אחרים אצלי בקליניקה - טיפול נטורופתי ורפואה טבעית בכפר סבא.

 טופס לקביעת פגישה 

מגרשים את החושך עם כל הצבעים כולם, מבלי לצנזר את השחור והאפור

טיפול נטורופתי מוצלח הוא לא רק להזנת הגוף במזון, אלא גם למה שתומך את הגוף ונותן לו מזון רוחני ע"י הטיפול המשלים בפן הרגשי.
תמיד כשאומרים טיפול נטורופתי - ממליצים מה לאכול ומה לא, להתאים את התזונה הנכונה לפונה ולבעיה הרפואית, וזה אכן כלי עבודה בסיסי של הנטורופת.
אבל טיפול מקיף ובריאות שלמה מתייחסת גם למימד הפיזי וגם לזה הרגשי.

במאמר זה אתמקד בצבעים והשפעתם עלינו .

איך קשור צבע לבריאות גופנית ונפשית?
ידוע ש-חוויות זכרונות/צבעים/מתח/ קונפליקטים/ שינויים/מעברים בחיים...כולם משפיעים על מערכת העיכול , על מערכת החיסון על המערכת ההורמונאלית ועוד..

באופן טבעי ואוטומטי כמעט, אנחנו עושים הרבה דברים ומטפלים בעצמנו גם לבד כדי לשפר את המצב הרגשי ולשפר את הזרימה והחיוניות המנטאלית שלנו, בין היתר ע"י רענון השגרה, יציאה לחופשה,טיול, התחדשות בקניית בגדים נעליים ואיפור, אבזור וריהוט הבית.
ובתוך כל העשייה הזו- יש את עניין האנרגטי, שכולל שימוש בצבעים בחיי היום יום, כשכל אחד גם נמשך לסוג מסוים של צבעים .

מה בעצם עושה לך כל צבע?
בוודאי שמעת כאלה הדוגלים בהוצאת חלק מהצבעים מארון הבגדים שלך "אל תלבשי שחור ואל תלבשי אפור" כדי שהחיים שלך יהיו ורודים תלבשי וורוד וכד'"
אני לא דוגלת בטרנדים ואיסורים גורפים אלה , לפי הגישה שאני מאמינה בה ומנחה את המטופלות שלי- אין פסילות של צבעים, גם לא את אלה "הקודרים".
כי כל הצבעים, בלי יוצא מן הכלל טובים מאוד, גם אלה הנראים קודרים ומזוהים עם פאסמיות, אפרוריות,חד גוניות וכד'... אין צבע מיותר או פסול בארון אצלי.

איך "ההיתר" שלי מסתדר עם איסור, שאולי כבר שמעת פעם ועם הסייג שאם את רוצה חיים טובים אז תוציאי את השחור מארון הבגדים?"
מבחינתי, זה כמו לא לראות את כל העולם ,העולם שלנו מורכב מניגודיות ומההשלמה ואיזון ביניהם: יום ולילה, חושך ואור, חורף וקיץ..ועוד....כך הוא טבע העולם. אין מצב בטבע שהוא מיותר או פחות טוב, כל אחד בעיתו ובזמנו במינון שמאפשר לקוטב השני להיות שם לצידו.

הכלל הנ"ל -תקף גם בכל הנוגע לצבעים. וההסבר פשוט, סוד הצבעים הוא בהרמוניה ובאיזונים ביניהם. שילוב של צבע שנראה קודר עם צבע שנראה עליז יוצר איזון ותורם לרוגע עם שמחה פנימית כל אחד מהצבעים תורם את חלקו ומנטרל השפעות שליליות בצבע שמנגד ויוצר שלם הרמוני, אם אכן משלבים נכון את הצבעים.

מה זה שילוב נכון?
כזה שמביא להרמוניה,לכל צבע יש תדר אנרגטי , והוא משפיע עלינו הן לחיוב והן לשלילה, אין מצב של רק שלילה. יש צבעים קרים וצבעים חמים, עליזים וקודרים, מעצבבים ושקטים..
לדוגמא: שחור או אפור שנחשב צבע קר + ורוד/חרדל/סגול הם צבעים חמים, אם משלבים במינון נכון את שתי הקבוצות שנראות מנוגדות אחת לשניה, נוצרת שלמות מאוזנת: רוגעת במידה ושמחה במידה,כזו שאינה גורמת לעצבנות.

שחור- מעבר להיותו ממתן או מנטרל, הוא צבע שלצד המכובדות בשל ריחוק שהוא עלול לשדר, נותן גם המון חיבור לעוצמה פנימית ונוכחות, לכן הרבה בעלי תפקיד ואנשים רמי מעלה,וכן בעולם הישיבות של ימינו - משתמשים בצבע השחור כצבע מוביל, הוא גם צבע מאוד דומיננטי בטקסים,לכן חבל לוותר על צבע שמחבר לעוצמה הפנימית אותה הוא משדר גם החוצה.

אלא מה? שהכל צריך להיות במידה ומותאם לאדם,לתקופה ולסיטואציה. יש תקופות או ימים שבא לי ונכון לי צבע מסוים וזה לגמרי טבעי ונכון, רק צריך לשים לב לא להתקבע עם צבע אחד לאורך זמן. מי שמתחברת רק לשחור, מפספסת את המגוון וההרמוניה שנותן השילוב , כמו- העליצות והשמחה בצהוב, היצירתיות שיש בכתום, האנרגטי והמוחצן שבאדום, האופטימיות של הוורוד, הצמיחה והאופטימיות שבירוק והרוגע והשלווה של הכחול.

אז איך זה משפיע עלינו הלכה למעשה בחיי היום יום?
שימוש בצבע אחד כל הזמן , גם צבע שמח מאוד- כמו בכתום האדום ועוד...יוצר חד גוניות, לעיתים עומס,עצבנות, שעמום.
מנגד- הימנעות משימוש בצבע בחיים- מונע חיבור לאותו תדר, שני אלה תורמים לחוסר איזון, כי אין צבע שלילי/טוב הכל נחוץ לנו כדי ליצור איזון .
שילוב מוצלח בין כל הצבעים תורם לבריאות דרך חיבור לכל התדרים האנרגטיים הקיימים בכל הצבעים – מה שמביא לאיזון רגשי , שמשפיע בעקיפין ובמישרין על בריאות הגוף.  מגרשים את החושך עם כל הצבעים כולם, מבלי לצנזר את השחור והאפור.


 

סוד הצבעים והבריאות