רפואה טבעית - עצירות
Facebook
המערך הטיפולי הכולל בקליניקה  מציע  פתרון מעשי בטפול טבעי למחלות כרוניות במערכת העיכול וחילוף החמרים, סטרס ממושך,הפרעות במערכת ההורמונאלית . ​שלוש מערכות הקשורות אחת לשניה, ומשפיעות אחת על רעותה בקשר גומלין הדוק.

שלום לך ,


שמי גילה, שנים רבות עסקתי בשאלת הסבל ובעיקר איך למנוע אותו.
מקור הסבל בחוסר איזון נפשי ופיזי והוא משפיע על מערכות רבות בגוף ובנפש. הסבל מחבר לנקודה הפנימית בתוכך.  כדי לצאת ממעגל הקסמים ולנהל משבר בריאותי פיזי ו/או רגשי המשיב לגוף את האיזון הפנימי , הדרך היא להתחבר תחילה לחכמת הגוף ולעשות להבראתו בכלים מתאימים.
 
רק ברפואה הטבעית שהיא בעצם רפואה שלמה (הוליסטית) - מצאתי תשובות לעצמי, למשפחתי ולמטופליי...
אני בטוחה שגם עבורך הפתרון לשיפור איכות החיים, לשמחה ולשלמות גופנית ונפשית נמצא - יחד בעבודה משותפת שלי איתך.  ברור לך שיש לך בעיה בריאותית כרונית, הסבל נמשך כבר הרבה זמן. כאבים, נדודי שינה, עייפות , תחושת חוסר אנרגיה ושינויים במצבי רוח.  הרגשה כללית שמשהו בגוף שלך יצא מאיזון. כבר היית אצל כמה רופאים וטרם פתרת את הבעיה. מיצית את זה והגעת למסקנה שהגיע הזמן לשינוי. 
 
הגיע הזמן לקחת את הטיפול בעצמך צעד קדימה ולהשקיע בתהליך שישיב את האיזון לחייך. 
מזמינה אותך לתהליך טיפול יסודי ומעשי באמצעות הרפואה הטבעית, המחזקת את המשאבים הגופניים והנפשיים ומדריכה אותך לאורח חיים בריא ולתחושה מאוזנת וטובה.  כאן תוכלי לקרוא להתרשם מהאפשרויות ולתאם פגישת אבחון - בה נמצא את המקור האמיתי לקושי,
וממלא את הכלים הנכונים לטיפול עבורך,שיינתנו על ידי או ע"י מטפלים אחרים אצלי בקליניקה - טיפול נטורופתי ורפואה טבעית בכפר סבא.

 טופס לקביעת פגישה 

דף הבית >> עצירות
 
עצירות | Constipation 
הפרעה במערכת העיכול, המקשה על פינוי פסולת צואתית שהצטברה במעיים מעל שלושה ימים.


תסמינים
ספיגה חוזרת של נוזלים - צואה שמתייבשת מביאה לסכנת התפתחות אבני צואה כאשר העצירות ממושכת, טחורים, דלקות במעי, פיסורה ואף סוגים מסוימים של סרטן, בנוסף נגרמת תחושה לא נעימה המלווה את הסובל מעצירות.

תסמינים נוספים ודרכי טיפול :

​מאפיינים

תכיפות מועטה של יציאות בתדירות של אחת לשלושה ימים תוך מאמץ ואי נוחות.עצירות כרונית מהווה ביטוי של הפרעה באוכלוסיית החיידקים הידידותיים במעיים או חולשה של מערכת העצבים הפרא-סימפתטית שאריות המזון הבלתי מעוכל ופסולת אינם מפונים מהמעיים, ובזמן זה חיידקי המעיים, מפרקים אותם ונוצרים גזים ותוצרי פירוק שאינם רצויים, מלווה לעיתים בתחושת נפיחות כבדות.


סיבות העצירות
תזונה מעוטת סיבים, שתית מים לא מספקת, תפריט לא מתאים לרגישויות הספציפיות של הסובל מהליקוי/תפריט לא מאוזן במרכיביו, ארוחות לא קבועות, שעות שינה לא סדירות(עבודה במשמרות), היחלשות שריר האגן, חוסר פעילות/ירידה בפעילות גופנית, מעי עצל,פיסורה (סדק בפי הטבעת), טחורים, פוליפים במעי, תופעת לוואי של טיפול תרופתי - שימוש ממושך עלול להפר את האיזון של חיידקי המעיים, תסמין לסרטן המעי הגס, מצב של מתח ולחץ מתמשך, מחלות מסוימות, תסמונת המעי הרגיז, משבר רגשי/שינוי מסגרת בחיים-מעבר למקום חדש. המצב הרצוי/האופטימאלי
יציאות רכות וסדירות בתדירות של פעם אחת ביום עד שלוש, ושאינן כרוכות במאמץ וכאב.

הטיפול המקובל - מתן תרופות משלשלות בעלי מנגנוני פעולה שונים - לקסטיביים ומגרים את דפנות המעי , דרך שתיית שמנים מינראליים, תכשירים אוסמוטיים המושכים כמויות מים אל המעי הגס לריכוך הצואה, פתילות וחוקנים .
הטיפול הטבעי בעצירות

מטרת הטיפול להבריא את מערכת העיכול ולהכניס את המטופל לשגרה חדשה ומאוזנת של התרוקנות קבועה ללא כאב ומאמץ. 
  • הטיפול מתמקד בהנחיות לאורח חיים בריא בהיבט התזונתי  - שיפור אוכלוסיית חיידקי המעיים הידידותיים.
  • מתן תפריט מותאם לרגישויות של הפונה ולבעיה שנוצרה בהתאם לסיבת הליקוי שגרמה לעצירות. 
  • במסגרת הטיפול יודרך המטופל להכנסת שינויים כלליים נוספים - פעילות גופנית וכן בעבודת מודעות המאפשרת שחרור והרפיה.
  • בהמלצות ללקיחת תוספי תזונה בהתאם לחוסרים שיעלו בתהליך האבחון. 
  • במתן פורמולות צמחי מרפא ייעודיות לשחרור החסימה והטיפול במצב האקוטי.
  • בהמשך טיפול במצב הכרוני בלקיחת צמחי מרפא שישפרו את פעולת העיכול. 
*אין המידע באתר זה מהווה תחליף לקבלת טיפול והתייעצות מקצועית למטרת הטיפול במקרה הפרטי.

מלאי את הפרטים לקביעת תור וקבלת שיחת אבחון