רפואה טבעית - רפואה משלימה
דף הבית >> הייחודיות שלנו >> רפואה משלימה
 
המערך הטיפולי הכולל בקליניקה מאפשר שילוב מגוון צירופים בתוכנית הטיפולית 
מעתה אין צורך להתלבט בין כמה מטפלים לטיפול באותן בעיות. הגעת למקום הנכון שיאפשר בניית תוכנית טיפול אישית עבורך! 

לשיפור הבריאות - מניעת מחלות,  תמיכה במצבי חרדה וסטרס
תוך שילוב הטיפול ברמה הפיסית והרגשית גם יחד על מנת לאפשר טיפול מיטבי  בליקוי הבריאותי.

המרפאה מהווה "ONE STOP SHOP" מספקת מענה רחב של גישות טיפול טבעי שונות ומשלימות כאחד- במרוכז. 
השיטה משלבת מגוון כלי טיפול מתחום הרפואה הטבעית בקליניקה אחת-תוך מתן מענה מקיף לטיפול בגוף ובנפש דרך סדרת מפגשים אחת לשבוע/שבועיים :
 • התאמת תזונה בהתאם לבעיה הרפואית.
 • המלצה לפורמולות (נוסחאות) צמחיות המותאמות ונרקחות בהתאם להתוויה. 
 • המלצות ספציפיות להשלמה ע"י תוספי תזונה
 • עבודת מודעות – והעצמה אישית להתמודדות עם מצוקות 
 • טכניקות תרפיית גוף לטיפול בכאב דרך רפואה סינית- כוסות רוח,דיקור סיני ,צמחי מרפא, חימום במוקסה (צמח הלענה) , שימוש בשמנים ארומתרפיים.
מטרת הטיפול 

החזרת האיזון- ההומיאוסטזיס בטיפול פליאטיבי(סימפטומטי) וטיפול תרפויטי. הגישה הכוללת מאפשרת עבודה פנימית מודעת המחזקת את יכולת המטופל לעשות שינוי דרך התמקדות (focusing) בתהליכי שינוי וצמיחה . 
האבחון והטיפול– מסתמכים על בניית תצרף בהתאם לסוג הבעיה ומארג היבטים - פיזיולוגיים/ תזונתיים/אורחות חיים/ רגשיים/ מנטליים/ טיפולים קודמים והיסטוריה רפואית 
ושיקלולם בבחירה וקביעת הטיפול היעיל להשגת ההומיאוסטזיס.סוג הטיפולים במרפאה
 • טיפול נטורופטי- גישה המנחה לאורח חיים בריא לצורך השבת ההומיאוסטזיס- איזון פנימי של האדם, תוך ראיה של האדם כיישות כוללת ברמת הפיזית והרגשית
 • ייעוץ תזונתי והכוונה לאורח חיים בריא דרך בניית תפריט מותאם
 • טיפול הרבליסטי-התאמת פורמולות צמחיות בהתאם לצורך
 • הילינג- להרפיה כאבים ומיחושים.
 • עבודת מודעות דרך דמיון מודרך וקלפים טיפוליים למימוש עצמי/ התמודדות עם מחסומים מעכבים/ חיזוק הדימוי העצמי /העצמה אישית.
 • אקופונקטורה דיקור סיני וכוסות רוח למצבים אקוטיים של כאב.
 • ארומתרפיה- שילוב שמנים ארומתיים בטיפולים השונים.
   
 
לכל מטופל נקבעת תכנית במספר פגישות לטיפול ומעקב - בהתאמה למצבו הבריאותי.
 

רפואה טבעית בעידן המודרני
 
עם העלייה בתוחלת החיים ובעידן של כניסת תמורות טכנולוגיות לחיינו - גוברת גם המודעות האישית כגורם המניע את כלל האנשים הפונים לקבלת טיפול רפואי - לחפש אחר מענה לטיפוח השמירה על הבריאות האישית באפיקים טיפוליים משלימים. מגמה זו מתעצמת ובשנים האחרונות אנו עדים למציאות בה הרפואה המשלימה הפכה להיות חלק יסודי ומוגדר במערך הטיפול הרפואי במדינות המערב. במקביל להתפתחות זו, מתחזק הצורך בשילוב בין הרפואה המערבית לבין הרפואה הטבעית  והמשלימה, וגשר חשוב ומהותי המחבר בין האסכולות הטיפוליות - הולך ונבנה בין שתי התפיסות.

הרפואה המערבית (שכידוע-מקורה ההיסטורי ברפואה הטבעית) המייצגת את גישת הרפואה מבוססת המחקר EBM   
(Evidence Based Medicine) והעולם הטכנולוגי המתקדם - מגלה פתיחות והתרחבות לגישות הטיפול הטבעי ומכירה בכך שיש בשילוב זה תועלת תרפויטית (רפואית) - התורמת מזור לרבים, ואילו הרפואה הטבעית המהווה חלק בלתי נפרד מחיינו בעידן זה, צועדת עם הקידמה ונסמכת כיום על יותר מחקרים מבעבר, תוך שילוב שיטות הטיפול המסורתיות,  שהשתרשו במרוצת הדורות בגישות הטיפול השונות - בהתאם למקורן ההיסטורי.
 
השילוב בין הגישות
 
גישת הטיפול ברפואה המשלימה מתבססת על תשאול מקיף עם דגש על אפיון המטופל באופן אישי ובנוסף על ממצאי האבחון והטיפול המערבי-הקונבציונאלי, קרי - תוצאות בדיקות דם (כימיה, ספירת דם וכדומה), בדיקות אימונולוגיות, תוצאות הדמיה ועוד. בשלב זה מתבצעת אנמנזה (תשאול-תולדות מחלה) לצד אבחון מסורתי (הבודק סימנים פיזיולוגיים). בחירת הטיפול הטבעי נקבעת במטרה לתת מענה כולל לבעיה הרפואית. יודגש כי - שיתוף פעולה בין שתי הגישות, הינו דבר המאפשר גם טיפול במקרה שהמטופל לוקח תרופות ומבקש תמיכה במהלך הטיפולי בדרכים טבעיות - תוך תיאום מלא עם הרופא המטפל.

 המערך הטיפולי הכולל בקליניקה מאפשר מגוון צירופים לשילוב בתוכנית הטיפולית ובבניית תהליך, שתכליתו שיפור הבריאות - מניעת מחלות ותמיכה במצבי חרדה וסטרס, תוך שילוב הטיפול ברמה הפיסית והרגשית גם יחד על מנת לאפשר טיפול מיטבי  בליקוי הבריאותי.

 

ניתן למצוא במרפאה מענה מקיף לצורך זה - הודות למגוון כלים והתמחויות במקום אחד.
 
לא יודע/ת האם צריכ/ה דיקור סיני ? האם  תפריט חדש הוא הפתרון? השכנה אומרת שבמקרה שלי- טיפול ברפואת צמחים זה הכי טוב? בעלה אומר שדווקא שניהם? חמותי המליצה על שמנים ארומתיים? אני כבר מתוסכלת אולי - אני צריכה טיפול רגשי ?ואולי באמת לווי קשוב יעזור לי לעבור את תהליך לאורך זמן?
אין צורך להתלבט יותר בין כמה טיפולים! כאן לא תצטרכי לבחור יותר באפשרות אחת  ולוותר על כל האחרות. המענה המקצועי שתקבל/י כאן משולב ועוצמתי ונותן  פתרונות המותאמים לך אישית ולפי הצורך והבעיה לשמה פנית והכל ב- one stop shop.
מעתה אין צורך להתלבט בין כמה מטפלים לטיפול באותן בעיות. הגעת למקום הנכון שיאפשר בניית תוכנית טיפול אישית עבורך!
 
הטיפול  הטבעי המתאים לך מכולם!
*אין המידע באתר זה מהווה תחליף לקבלת טיפול והתייעצות מקצועית למטרת הטיפול במקרה הפרטי.