רפואה טבעית - שרירנים ברחם
Facebook
המערך הטיפולי הכולל בקליניקה  מציע  פתרון מעשי בטפול טבעי למחלות כרוניות במערכת העיכול וחילוף החמרים, סטרס ממושך,הפרעות במערכת ההורמונאלית . ​שלוש מערכות הקשורות אחת לשניה, ומשפיעות אחת על רעותה בקשר גומלין הדוק.

שלום לך ,


שמי גילה, שנים רבות עסקתי בשאלת הסבל ובעיקר איך למנוע אותו.
מקור הסבל בחוסר איזון נפשי ופיזי והוא משפיע על מערכות רבות בגוף ובנפש. הסבל מחבר לנקודה הפנימית בתוכך.  כדי לצאת ממעגל הקסמים ולנהל משבר בריאותי פיזי ו/או רגשי המשיב לגוף את האיזון הפנימי , הדרך היא להתחבר תחילה לחכמת הגוף ולעשות להבראתו בכלים מתאימים.
 
רק ברפואה הטבעית שהיא בעצם רפואה שלמה (הוליסטית) - מצאתי תשובות לעצמי, למשפחתי ולמטופליי...
אני בטוחה שגם עבורך הפתרון לשיפור איכות החיים, לשמחה ולשלמות גופנית ונפשית נמצא - יחד בעבודה משותפת שלי איתך.  ברור לך שיש לך בעיה בריאותית כרונית, הסבל נמשך כבר הרבה זמן. כאבים, נדודי שינה, עייפות , תחושת חוסר אנרגיה ושינויים במצבי רוח.  הרגשה כללית שמשהו בגוף שלך יצא מאיזון. כבר היית אצל כמה רופאים וטרם פתרת את הבעיה. מיצית את זה והגעת למסקנה שהגיע הזמן לשינוי. 
 
הגיע הזמן לקחת את הטיפול בעצמך צעד קדימה ולהשקיע בתהליך שישיב את האיזון לחייך. 
מזמינה אותך לתהליך טיפול יסודי ומעשי באמצעות הרפואה הטבעית, המחזקת את המשאבים הגופניים והנפשיים ומדריכה אותך לאורח חיים בריא ולתחושה מאוזנת וטובה.  כאן תוכלי לקרוא להתרשם מהאפשרויות ולתאם פגישת אבחון - בה נמצא את המקור האמיתי לקושי,
וממלא את הכלים הנכונים לטיפול עבורך,שיינתנו על ידי או ע"י מטפלים אחרים אצלי בקליניקה - טיפול נטורופתי ורפואה טבעית בכפר סבא.

 טופס לקביעת פגישה 

דף הבית >> שרירנים ברחם
 
שרירנים ברחם |  מיומות | פיברואידים (Uterine Fibroids)

שרירנים | מיומות - הינם גידולים שפירים של רקמת שריר, הגדלים במקומות שונים - על דופן הרחם, בתוכו או בחלל הרחם. הגידול השפירי שכיח בכ-50% מהנשים בגיל הפוריות. מחקרים הראו שנוכחותם וגודלם מושפעים מחוסר איזון ברמות האסטרוגן (-הורמון) בגוף האישה.

תסמינים
מצב א-תסמיני, נשים רבות אינן לוקות בסימפטומים המצריכים התערבות טיפולית.
מצב תסמיני - קשור בגודלו של השרירן ובמיקומו ברחם, הבא לידי ביטוי בסבל ואי נוחות כתוצאה מדימום וסתי כבד וממושך, מחזור לא סדיר, כאבים בבטן התחתונה, אנמיה, תחושת לחץ באגן, השתנה תכופה, תחושת מלאות בחלחולת, לחץ בבטן ו/או בגב התחתון ומסה בטנית.

תסמינים נוספים ודרכי הטיפול :
מאפייני הבעיה 
שרירנים הינם גידולים שפירים של רקמת שריר,המתפתחים וגדלים במקומות שונים,על דופן הרחם, בתוכו או בחלל הרחם. הגידול שכיח בכ-50% מהנשים בגיל הפוריות. נוכחותם וגודלם מושפעים מרמות גבוהות של האסטרוגנים (הורמונים) בגוף האישה. 
השרירנים הם סיבה נפוצה לכריתת רחם בקרב נשים בגיל הפוריות, אחרי גיל המעבר הם מצטמקים ומתנוונים/נעלמים מעצמם. האבחון הראשוני לקיומם של שרירנים נעשה ע"י בדיקת רופא גינקולוג - בדיקה המאושררת בבדיקת הדמיה ( US של הרחם והנרתיק).
הסיבות להיווצרותם אינן חד משמעיות, ישנם הסברים שונים המנמקים את שכיחותם והתולים זאת בגורמים שונים כ- מוצא אתני מסוים/ נשים עם נטייה גנטית במשפחתן/סיבה דלקתית או ויראלית/ גורמים נוספים ..

תסמינים
הימצאותם של תסמינים תלויה בגודלם ומיקומם של השרירנים.
זהו נתון המשתנה מאישה לאישה והמצוי בטווח שבין מצב א-תסמיני,לבין מצב תסמיני.
מצב א-תסמיני, נשים רבות אינן לוקות בסימפטומים המצריכים התערבות טיפולית.
מצב תסמיני - קשור בגודלו של השרירן ובמיקומו ברחם. מצב הבא לידי ביטוי בסבל ואי נוחות כתוצאה מדימום וסתי כבד וממושך, מחזור לא סדיר, כאבים בבטן התחתונה, אנמיה, לחץ על איבר אחר, השתנה תכופה תחושת מלאות בחלחולת, משקל השרירנים עלול להחליש את רצפת האגן ולגרום לנפיחות בבטן, לחץ בבטן ו/או בגב התחתון ומסה ביטנית. 
במקרים חריגים נגרמת עקרות - כאשר יש סתימת חצוצרות /עיוות הרחם.
יש ומצב א-תסמיני יהפוך לתסמיני במהלך הריון כפועל יוצא של שינויים הורמונאליים ועלול לגרום ללידה מוקדמת/הפלה/איבוד דם מוגבר לאחר הלידה.
הטיפול הטבעי במיומות
נסמך על אבחנת הרופא הגניקולוג ויתמקד באיזון הורמונאלי ובצמצום הסימפטומים, יש בו כדי לצמצם משמעותית את גודלם של השרירנים. הטיפול עשוי להיות ממושך ומצריך התמדה, ייתכן צמצום השרירנים עד כדי היעלמותם, עם זאת - אין טיפול זה מבטיח היעלמותם. הטיפול עשוי להביא לתקופות ארוכות ללא כל סימפטומים. יתרונו של הטיפול הטבעי בכך שהוא אינו פולשני, והוא עשוי לשפר את רמת הפוריות - דרך נירמול מאזן ההורמונים פרוגסטרון - אסטרוגן והוא אינו כולל דיכוי של רמות הורמונים/הוספתם.

הטיפול ההרבליסטי יכלול :
  • צמחים רגולטורים המאזנים את ההורמונים כמו VITEX, למרות שאין בטיפול זה מתן הורמונים כלל, מנגנון הפעולה מתמקד בהיפותלמוס - היפופיזה ע"י שינוי היחס שבין ה - LH- luteinizing hormone הורמון ההצהבה, הגורם לעליית רמת הפרוגסטרון לבין FSH – Follicle Stimulating Hormone ההורמון המעלה את רמת האסטרוגנים. 
במקביל יינתן שילוב של צמחים בעלי איכויות טיפוליות המותוות למצב המטופלת ​  בהם צמחים : 
  • נוגדי עווית (אנטי-ספזמודיים) ומאתנים לרחם(- Uterine tonics).
  • "מנקזי כבד" לשחרור עודפי אסטרוגן ופינויים מהגוף ולשחרור סטגנציות(חסימות) מהכבד. 
  • צמחים "בוני דם"- המעצימים  ומעלים ספירות דם ובהם מינראלים כברזל.
  • צמחים עוצרי דימומים (המוסטטיים). 
  • צמחים נוגדי גידולים הפועלים באופן סלקטיבי ישירות לכיווץ ופירוק הגידולים השפיריים ואחרים.
  • צמחים בעלי אפקט מרגיע - (Nervine relaxants) יסייעו בהרגעת כאב ובהשקטת המתח (סטרס).
  • טיפול תזונתי וטיפול רגשי - במקביל לטיפול ההרבליסטי יעילים וחשובים להתמודדות עם הבעיה הפיסית ונחוצים להשלמת הטיפול ברמות מודעות עמוקות יותר.
*אין המידע באתר זה מהווה תחליף לקבלת טיפול והתייעצות מקצועית למטרת הטיפול במקרה הפרטי.
הטיפול הרפואי המקובל כולל
טיפול שמרני - מעקב תקופתי של רופא גניקולוג וסריקה על קולית של האגן בהתאם למצבה של האישה. 
במצב סימפטומטי - תיתכן התערבות תרופתית ו/או כירורגית.
הטיפול התרופתי - לא קיים טיפול תרופתי הגורם להיעלמות השרירן. טיפול תרופתי יינתן לתסמינים ובמידה ויש בכך צורך להקטנת השרירנים, כחלק מפרוטוקול טיפולי להכנת המטופלת לקראת ניתוח. קיים טיפול תרופתי לאנמיה - עקב הדימום הרב יתוגברו מאגרי הברזל. לעצירת דימומים - תינתן תרופה בשם - HEXAKAPRON. במידת הצורך, מתן התוויה לתרופות אנלגטיות (משככי כאב), ומתן תרופות של הורמונים משחררי גונדוטרופין (אנלוגים –GnRH) - הורמונים סינטטיים הניתנים לפני ניתוח להסרת השרירנים והגורמים לבלוטת יותרת המוח להשבית את פעילות השחלות - מהלך המביא לאחר כחודש של שימוש בתרופות אלה להפסקת הווסת ולזירוז הופעה מוקדמת של תסמיני גיל המעבר  וכפועל יוצא של ירידה ברמות האסטרוגנים - השרירנים נסוגים ומתכווצים.
טיפול ניתוחי - מצב של החמרה נוספת בסימפטומים - יביא להמלצה ניתוחית דרך התערבות כירורגית  והמטופלת תופנה לאחת מהשיטות הקיימות לצורך הסרה/השמדה של השרירן דרך : 
ניתוח לכריתת השרירנים בלבד / ניתוח כריתת רחם / טיפול במיומות באמצעות אולטרסאונד ממוקד מונחה MRI / רדיולוגיה פולשנית זעירה - לצורך אמבוליזציה (חסימה) של עורקי הרחם.

מלאי את הפרטים לקביעת תור וקבלת שיחת אבחון