טיפול נטורופתי בתסמונת המעי הרגיש
אתה בריא – המעי רגיש !  
 
 
"אין לך דלקת, כנראה שאת/ה סובל/ת ממעי רגיז/רגיש " - כך אבחן הרופא את בעייתך.

חווה הפרעות  עיכול המתבטאות בצרבות,עצירות, שלשול, מעי רגיש,
אי נוחות וכאב בטן, בחילות, נפיחות...,כולן תופעות הקשורות באי נוחות  כללית
ומושפעות מעיכול לקוי. חלקן אמנם יכולות להיות קשורות 
במחלות דלקתיות של המעיים - אך אצלך נשללו דלקות מעיים, ועדיין הינך סובל/ת.
אם נשארת עם האבחנה, שנתן לך הרופא וטרם מצאת פתרון,
טיפול נטורופתי - יכול להתאים לך.


אך ראשית, מהי אותה תסמונת - המעי הרגיש ?
תסמונת המעי הרגיש |Irritable bowel syndrome | IBS -  הינה הפרעה שכיחה במערכת העיכול והיא מאופיינת בשתי הפרעות תפקודיות – פעילות יתר פריסטלטית(ניידות) הגורמת להתכווצויות חזקות ותכופות של כל דרכי העיכול ומביאה לאירועים  של שלשול ועצירות לסירוגין , שינויים בהרגלי יציאה, כאבי בטן,  גזים, נפיחות, ריר בצואה, בדיקות דם ו/או צואה תקינות וסף רגישות נמוך מאוד לכאב - על כן המעי רגיש.

מה מייחד את התסמונת  ? חוץ מהמוח, המעי הוא האיבר היחידי שיש לו מערכת עצבים משלו, מערכת העצבים המעית (Enteric Nervous System, ENS), היא החלק של מערכת העצבים שנמצא ברקמת מערכת העיכול -  יש בה מיליוני תאי עצב (יותר מבחוט השדרה) ועל כן היא מכונה גם "המוח השני/המשני" והיא מקבילה למערכת העצבים הראשית, הפועלת בצורה עצמאית : מניעה ומקדמת עיכול  - ע"י כווץ שרירים, שחרור אנזימים והורמונים במעיים, מסייעת בהזרמת דם,שולטת בתאי דם לבנים, חיסול אויבים... - שני המוחות מתקשרים הדדית זה עם זה. נינוחות בחיי היומיום עשויה להסתמך על מסרים מ"המוח של המעי"  למוח העליון. ההשפעה על הרגשות נובעת,  בין היתר, מריכוז גבוה של סרוטונין במערכת העיכול – מתווך עצבי זה, הינו אחד הכימיקלים האחראיים על תחושות של אושר ודיכאון ומה שמכונה - "מצב רוח" . למעשה, מעל  90% מהסרוטונין של הגוף, נמצא במעיים.

באילו גורמים המעצימים את הבעיה - הנטורופתיה יכולה להועיל ? עקהמתח נפשי, קונפליקטים, דיכאון או חרדה- מחמירים את תסמונת "המעי הרגיז". תזונה לקויה  והרגלי אכילה מזיקים, כאלה המאופיינים באכילה – המושתתת על עודף בסוכרים ומזון מתועש, חוסר בסיבים ובמרכיבי מזון חיוניים, אלרגיה למזונות, חשיפה ממושכת לאנטיביוטיקה, הצטברות של , רעלים, והתוצאה הפרת האיזון במערכת העיכול ועיכול חלקי וליקוי. זה  כשלעצמו - יכול להחריף חסרים תזונתיים בגוף. מצב זה בשילוב אותן השפעות נפשיות,  הנובעות מאורח חיים לחוץ ומצב נפשי, יכול להשפיע על התיאבון ולהביא לתנודות במשקל הגוף  וכן ליצור תסמינים נוספים המצביעים על בריאות כללית לקויה - עייפות,  עצבנות ועוד. מכלול תסמינים אלה, מעידים על כך, שהתסמונת מייצגת את הקשר בין  הגוף - לנפש,  דרך  מעי רגיז. גישת הטיפול הנטורופתי מאפשרת מענה מתאים ומשולב לתסמונת ה-  IBS .

מה הטיפול המומלץ?
הטיפול הנטורופתי, יינתן בהתאמה אישית למצב המטופל ורגישויותיו הספציפיות,  כולל המלצות:
פורסם בעיתון וברשת המקומית ביום 18.8.16
*אין מידע כללי זה מהווה תחליף לטיפול מקצועי במקרה הפרטי

התקשר/י השאר/י הודעתך ונחזור אליך לקביעת תור

 התסמינים מוכרים ?
 
מבקש/ת אבחון וטיפול טבעי בתסמונת המעי הרגיש.
phone6, phone, contact, telephone, support, call
לקריאת כתבות נוספות  ומאמרים
forward, forward, arrow, right
 האזינו לתוכנית רדיו - אורחת באולפן ד"ר גילה ידידיה
 מדברת על מערכת העיכול -המוח השני , רפואה טבעית , תזונה ובריאות גוף-נפש

*אין המידע באתר מהווה תחליף לייעוץ וטיפול מקצועי במקרה הפרטני.