רפואה טבעית - טיפול נטורופתי בכאבים
Facebook
המערך הטיפולי הכולל בקליניקה  מציע  פתרון מעשי בטפול טבעי למחלות כרוניות במערכת העיכול וחילוף החמרים, סטרס ממושך,הפרעות במערכת ההורמונאלית . ​שלוש מערכות הקשורות אחת לשניה, ומשפיעות אחת על רעותה בקשר גומלין הדוק.

שלום לך ,


שמי גילה, שנים רבות עסקתי בשאלת הסבל ובעיקר איך למנוע אותו.
מקור הסבל בחוסר איזון נפשי ופיזי והוא משפיע על מערכות רבות בגוף ובנפש. הסבל מחבר לנקודה הפנימית בתוכך.  כדי לצאת ממעגל הקסמים ולנהל משבר בריאותי פיזי ו/או רגשי המשיב לגוף את האיזון הפנימי , הדרך היא להתחבר תחילה לחכמת הגוף ולעשות להבראתו בכלים מתאימים.
 
רק ברפואה הטבעית שהיא בעצם רפואה שלמה (הוליסטית) - מצאתי תשובות לעצמי, למשפחתי ולמטופליי...
אני בטוחה שגם עבורך הפתרון לשיפור איכות החיים, לשמחה ולשלמות גופנית ונפשית נמצא - יחד בעבודה משותפת שלי איתך.  ברור לך שיש לך בעיה בריאותית כרונית, הסבל נמשך כבר הרבה זמן. כאבים, נדודי שינה, עייפות , תחושת חוסר אנרגיה ושינויים במצבי רוח.  הרגשה כללית שמשהו בגוף שלך יצא מאיזון. כבר היית אצל כמה רופאים וטרם פתרת את הבעיה. מיצית את זה והגעת למסקנה שהגיע הזמן לשינוי. 
 
הגיע הזמן לקחת את הטיפול בעצמך צעד קדימה ולהשקיע בתהליך שישיב את האיזון לחייך. 
מזמינה אותך לתהליך טיפול יסודי ומעשי באמצעות הרפואה הטבעית, המחזקת את המשאבים הגופניים והנפשיים ומדריכה אותך לאורח חיים בריא ולתחושה מאוזנת וטובה.  כאן תוכלי לקרוא להתרשם מהאפשרויות ולתאם פגישת אבחון - בה נמצא את המקור האמיתי לקושי,
וממלא את הכלים הנכונים לטיפול עבורך,שיינתנו על ידי או ע"י מטפלים אחרים אצלי בקליניקה - טיפול נטורופתי ורפואה טבעית בכפר סבא.

 טופס לקביעת פגישה 

הטיפול הנטורופתי בכאבים 
סובלת מכאבים בשלד ובשרירים-איך יכול טיפול נטורופתי להועיל ?
סובלת מכאבים בשלד ובשרירים-איך יכול טיפול נטורופתי להועיל ?
 
כלל ידוע הוא בנטורופתיה, כי למזון יש קשר להרבה מחלות, אך לא רק לו, ישנם עוד גורמים שמלבים את הכאב, וניתן לחלקם באופן כללי - לגורמים התלויים בתזונה, ולאחרים הקשורים בסיפור החיים האישי של כל אחת ואחד.

ומה נתחדש בתחום המחקר באשר לטיפול בכאב?

בין אותם גורמים "אחרים" קיים גם ההסבר של "הזיכרון התאי", תחום חדש ברפואה המצוי תחת כותרות שונות ביניהן:  "פסיכו-נירו-אימונולוגיה"- המסבירה -  כיצד רגשות יכולים לגרום למוח לייצר תסמיני כאב . איך כל תא בגוף מושפע  ממחשבותינו, נמצא גם תחת הענף- "אפיגנטיקה"- המסבירה:  כיצד הרגשות משפיעות על הצופן הגנטי ועוד... לפיכך, החידוש הוא שברפואה הקונבנציונאלית רואים את ההקשר בין "
הגוף והנפש" ומבססים אותו במחקרים חדשים. סימוכין ידוע אחר לאותו "זיכרון תאי" – הוא זה הבא לידי ביטוי בכאב המכונה "כאב פנטום" השכיח מאוד  בקרב קטועי איברים.  לכאורה, אין מצב שהאדם יחוש בכאב באיבר חסר, ואולם המציאות מוכיחה אחרת. מחקרים עדכניים מאששים את הקביעה כי לכאב יש שורשים עמוקים בתודעה הרגשית  של החווה אותם, ולעיתים טראומה או חוויה רגשית קשה עלולה לגרום להתפרצות/החרפת כאב וגרירתו לתקופה ממושכת בחיים.
 
 
גם באשר להשפעת התזונה, מחקרים עדכניים מוכיחים - כי כמעט ואין איבר שאינו מושפע ממה שאנו אוכלים ומדרך החיים שאנו מנהלים,  ומחלות רבות מתפתחות כתוצאה מתזונה לא ראויה וחסרה. בגישה הנטורופתית זהו כלל יסוד, אולם לאחרונה נתפרסם מחקר חדש אודות ההכרה של  -(Academy of Integrative Pain Management) APIM – כי יש לתת הנחיות חדשות לאיזון כאבים באמצעות המלצות תזונתיות  מתאימות, נמצא קשר בין תזונה לעליית מדדי הדלקת CRP  בדם (מצב שכיח בדלקות מפרקיםועקב כך לכאב  גב תחתון, בנוסף תזונה לקויה עלולה לגרום לאלרגיה, להשפיע על תאי מאסט, ההופכים לפעילים ביתר וגורמים לכאב
 
והנטורופתיה- מה היא אומרת ?

מבחינת הראיה הנטורופתית מחקרים אלה חשובים ומעודדים, שכן הם מאששים את האוטנטיות של הגישה הטבעית, ומעידים על כך שהדברים כרוכים זה בזה. שני התחומים: המלצות תזונתיות והתייחסות לרובד הרגשי, התורם לכאב בשל רגשות מודחקים, עשויים לקבל מענה הולם  בטיפול הנטורופתי. ייחודו של הטיפול  בכך שהוא רואה את ההקשר בין שני הרבדים הנפשי והפיזי באותו טיפול- ומכאן יכולתו לתת מענה משולב לשניהם גם יחד. בפועל, מבחינת הנטורופתיה "אין חדש תחת השמש",  והחידוש הוא אכן בביסוס המדעי הנותן תוקף לקביעה - כי לתזונה יש קשר למחלות רבות,  וכן - גם לכאב !
על פי גישת הטיפול הנטורופתי, התזונה היא מרכיב מרכזי, שצריך להיבחן בהקשר להתפתחות תחלואה וכאב ולכן יש חשיבות לאבחון מפורט ולהתאמת תפריט ספציפי לסוג הבעיה. דרך -  אלימינציה (הורדה) של מזונות מסוימים כמזון מעובד ומתועש הכולל רכיבים מזיקים לגוף, והוספתם של מזונות אחרים דוגמת- ירקות ופירות, המפנים ומזינים את הגוף וכן מאפשרים לו להתמודד המלצות שברובן מתאימות לכלל האוכלוסיה .

ואם יש לי מודעות ואני כבר עושה את ההנחיות הנ"ל?

לעיתים לא די בהמלצה כללית כזו, ובדרך כלל יש להתאים את התפריט על פי מכלול התלונות של הפונה. המלצות אלה הופכות ממוקדות ומקבלות דגשים מותאמים לכל מקרה- דרך הנחיה להימנעות ממזונות מסוימים והעדפתם של מזונות חיוניים- ההמלצה תיקבע על פי המחלות הספציפיות מהן סובל/ת הפונה.

האם גם חסרים תזונתיים  עלולים לגרום לכאב?

גם כאן התשובה חיובית. חוסר במגנזיום , ויטמין D, חומצות שומן חיוניות עלול להחריף את הכאב. על פי בדיקות הדם  ותשאול מקיף ניתן להעריך העדרם של ויטמינים ומינראלים נוספים שיש להם חשיבות לשמירה על גוף בריא ומאוזן. 

האם התזונה היא המרכיב היחידי בטיפול הנטורופתי לכאב?

היות שכאב נשמר ב"זיכרון התאי"- הטיפול בכאב מודחק כלשהו ילווה באמצעות עיבוד המידע באופן המאפשר שחרור אותו כאב, דבר שעשוי להיטיב עמך, להרגיע את תחושת הכאב, ולשפר את איכות חייך. הילינג-יכול לעשות פלאים, ולאחרים-דיקור סיני וכוסות רוח, שאף הם יעילים מאוד לצד המלצות תזונתיות , תוספי תזונה ייעודיים, פורמולות צמחי מרפא ברקיחה אישית.
שיחה וייעוץ  ממוקד- יכולים לתת מענה, ולעיתים שילובם של כמה כלים יחד יכול למקד את הטיפול האולטימטיבי ולתרום למיגור הכאב ושיפור משמעותי באיכות החיים.
 
פורסם בגיליון 1355, ג' חשון תשע"ז, 4/11/16
phone6, phone, contact, telephone, support, call

התקשר/י השאר/י הודעתך ונחזור אליך לקביעת תור

רוצה לטפל בכאב? לטיפול נטורופתי יש מענה ששווה לנסות !

050-5282030

*אין המידע באתר מהווה תחליף לייעוץ וטיפול מקצועי במקרה הפרטני.